Статті
Надійний блискавкозахист потрібний не тільки для промислового сектору, а й для приватних будинків. Адже сьогодні житловий будинок має величезний арсенал електричного обладнання, побутової техніки, електронних пристроїв. Попадання розряду блискавки в будівлю може спровокувати спалах, вивести з ладу електропостачання. Пасивний захист від блискавки приватного будинку, виконаний ретельно і грамотно, запобігає негативному впливу грозового струму, безпечно відводить його в товщу землі, де він розтікається.
Блискавкозахист приватного будинку: проєктування
Початковий етап установки зовнішнього блискавкозахисту приватного будинку – це проєктування, яке ведеться в відповідності з будівельними нормами ДСТУ Б В.2.5-38:2008.
В проєкт включається організація зовнішнього та внутрішнього блискавкозахисту. Систему зовнішнього блискавкозахисту приватного будинку встановлюють для відведення атмосферного току в результаті прямого попадання розряду в будівлю. Внутрішня система блискавкозахисту створена для того, щоб убезпечити мережу і електротехніку від різкого скачку напруги, викликаного електромагнітною індукцією в електропроводці із за розряду блискавки недалеко від будинку.
Необходідні розрахунки та проєкт зовнішньої системи виконуються з врахуванням:
- особливостей конструкції споруди;
- загальної площі покриття;
- матеріали несущих стін та покрівлі;
- наявності на покрівлі димоходів, вентиляційних, антенних систем та інших елементів, віступаючих над покрівлею.
Склад зовнішньої систеими блискавкозахисту:
- блискавкоприймальний пристрій з функцією приймати прямий удар блискавки;
- система струмовідводу, що перенаправляє потужний заряд до заземлювача;
- заземлюючий контур, необхідний для розподілу енергії в пластах грунту.
Блискавкозахист приватного будинку може бути пасивним або активним. Вони відрізняються типом блискавкоприймача. У класичному пасивному грозозахисті практикують встановлення трьох видів приймачів блискавки: стрижневі, тросові, сітчасті.
В активній системі блискавкоприймач оснащений іонізатором. Пристрій активується безпосередньо при наближенні грозової хмари та підвищує в повітрі концентрацію заряджених частинок. Іонізація провокує розряд блискавки, притягуючи його до блискавкоприймача, від якого енергія блискавки йде по струмовідводу та заземленню в товщу грунту.
Професійний монтаж
«Ексімтек Плюс» пропонує клієнтам проєкування та монтаж блискавкозахисту приватних будинків. Компанія має відповідну ліцензію Державної інспекції техногенної безпеки України та сертифікати на право проводити цей вид електромонтажних робіт. Використовуємо комплектуючі високої якості. Послуги надаємо за доступними цінами.
Когда надвигаются грозовые тучи и небо пронизывают разряды молнии, спокойно наблюдать природную стихию могут те хозяева, кто установил громоотвод в частном доме. Если молния угодит в защищенное системой грозозащиты строение, то опасный ток будет отведен к заземляющему устройству и растечется во влажной земле, не причинив вреда постройке, имуществу и владельцам.
Во время грозы происходит электризация атмосферы и разряды молнии, которые несут ток силой в сотни и тысячи ампер. Поэтому прямой удар молнии в строение часто вызывает пожар, становится причиной выхода из строя электросети и подключенных к ней приборов и техники. Ущерб может быть огромным. Монтаж молниеотвода, цена которого вполне приемлема для среднестатистического потребителя, позволит обезопасить дом от последствий грозного атмосферного явления.
Грозовая молния – опасное стихийное явление. Ее прямое попадание в жилой дом или промышленный объект может вызвать возгорание. Под серьезной угрозой оказывается система энергоснабжения, оборудование, электронная техника. Чтобы обезопасить дом, его жильцов, электросети и бытовые приборы, есть рациональное решение – обустроить молниезащитную систему. Грозозащиту купить в Киеве можно без проблем. Но для проведения грамотных расчетов и подбора оптимальной системы следует обратиться к специалистам.