Молниезащита коттеджа

Грозова погода супроводжується розрядами блискавки, які мають серйозну небезпеку. Потрапивши в будинок, блискавка та її потужний струм може стати причиною пожежі, пошкодження електромережі, виходу з ладу всього арсеналу побутової техніки та електроніки. Запобігти наслідкам стихії можна, якщо подбати про блискавкозахист котеджу.

 

Заходи щодо створення працездатного та надійного грозозахисту включають монтаж зовнішньої та внутрішньої системи. Перша призначена для прийому та відведення атмосферного струму до заземлюючого пристрою. Друга обмежує дію електромагнітного поля на електропостачальну мережу та металеві елементи споруди.

 

Конструкція зовнішнього блискавкозахисту котеджу

Блискавкозахист котеджу збирається з трьох частин, складаючи єдину систему, це:

  • блискавкоприймач, який розташовується над покрівлею (зона можливого контакту з блискавкою);
  • струмовідвідний провідник, передающий атмосферний струм від приймача блискавки дор заземлюючого контуру;
  • заземлення, складючогося з вертикальних стержнів та з'єднуюючої їх полоси (елементи заглиблення в грунт).

Стандартним варіантом пасивного блискавкозахисту  котеджу вважається система з використанням стрижневих блискавкоприймачів. Оскільки блискавки властиво вражати найвищі об'єкти, то металеву щоглу розміщують на покрівлі будинку так, щоб вона височіла як мінімум на 1,5 – 2 метри над дахом. Блискавкоприймач з'єднують з струмовідвідним проводом, яким гігантський за своєю потужністю струм відводиться до заземлюючого контуру. Таким чином, струм йде в ґрунт, не заподіявши будинку, його мешканцям та майну шкоди..

Рідше встановлюють тросовий зовнішній блискавкозахист котеджу, вона підходить для витягнутих у довжину будівель. У цьому варіанті блискавкоприймачем служить натягнутий між двома опорами трос. Його розташовують уздовж коньку даху (мінімальна висота над покрівлею 50 см). Якщо будинок збудований у сучасному стилі з плоскою покрівлею, то зазвичай укладають блискавкоприймальну сітку.

Блискавкозахист будівель та споруд, котеджів збирається з готових елементів, які виготовлені із міцних матеріалів із високим параметром струмопровідності. Стандарти, що діють в Україні, ДСТУ Б В.2.5-38:2008 допускають використання сталі, міді та алюмінію.

Блискавкозахист котеджів в Києві  – работа для професіоналів

Тільки правильно виконані розрахунки та професійно змонтований грозозахист буде ефективним та надійним. Компанія «Ексімтек Плюс» проєктує та монтує блискавкозахисні системи з 2001 року та нагромадила величезний досвід у цій сфері. Фахівці враховують усі тонкощі та нюанси, у роботі використовують лише готові комплектуючі елементи заводського виробництва.

У нас можна придбати блискавкозахисні системи та окремі елементи українських та європейських виробників.