Головна мета зовнішнього блискавкозахисту будівель та споруд – відведення заряду блискавки у заземлюючий пристрій. Відповідно до вимог українського законодавства, обладнання системою блискавкозахисту будівель та споруд під час будівництва – обов'язкова процедура.
Для замовлення монтажних робіт з захисту від блискавки, проведення розрахунку з попереднім виїздом фахівця на Ваш об'єкт, телефонуйте:
(050) 448-50-11 / (067) 240-90-21.
Одним із найефективніших способів захисту в даний час є активний блискавкозахист будинків (МЗС із попереджувальною стримерною емісією). Основна відмінність цієї системи від класичного (пасивного) блискавкозахисту полягає в типі використовуваного приймача. Рання стримерна емісія (ESE) передбачає, що активний блискавкоприймач забезпечує ранній розвиток зустрічного розряду та притягує блискавку на більш віддаленій відстані на відміну від стрижня Франкліна. Це дозволяє ефективніше захистити будівлю, споруду. До того ж витрати на монтаж та подальшу експлуатацію активного блискавкозахисту будинків нижчі.
Також для забезпечення безпеки будівель, споруд обладнання та людей застосовується у приміщеннях застосовується і внутрішній блискавкозахист будівлі. Як правило, обладнання для внутрішнього блискавкозахисту будинків нівелює вторинні прояви блискавки – наведену та занесену напругу.
Блискавкозахист будинків може бути:
- зовнішній;
- внутрішній;
- активний;
- пасивний.
Блискавкозахист будівель та споруд, будинків в Києві
Фахівцям «Ексімтек Плюс» досить часто доводиться чути низку стереотипів щодо зовнішнього блискавкозахисту будинків та споруд. Наприклад, що блискавку притягують навколишні дерева, що знаходиться на даху будівлі супутникова антена або блискавка сусіда. Зазначимо, що будь-яка система захисту від блискавки захищає тільки той об'єкт, на якому вона встановлена. Як правило, інші об'єкти приватного сектора не створюють безпечної зони. Тим більше, не можна говорити про будь-який захист непризначеними для відведення блискавки об'єктами (деревами, антенами тощо).
Для замовлення встановлення зовнішнього блискавкозахисту, проведення професійного розрахунку з попереднім виїздом фахівця на Ваш об'єкт, дзвоніть:
(050) 448-50-11 / (067) 240-90-21.
При встановленні зовнішнього блискавкозахисту будівель та споруд приватного сектора слід правильно підібрати висоту, кількість та місце блискавкоприймачів. Розрахунок виконують фахівці, виходячи з вимог стандарту України ДСТУ Б В.2.5.-38:2008 або норми МЕК 62305. На підставі розрахунків підбираються компоненти зовнішнього блискавкозахисту. Використовуються, як правило, елементи одного складу: наприклад, мідні, сталеві елементи, компоненти з алюмінієвого сплаву або оцинкованої сталі. З'єднувачі, тримачі, провідники – всі однорідні елементи: тобто. тільки з міді, тільки з оцинкованої сталі, тільки з алюмінію чи сталі.
Зовнішній блискавкозахист будинків, споруд та сакральних будівель
Об'єктами зовнішній блискавкозахист будівель у приватному секторі та в межах міста виступають також сакральні об'єкти: церкви, лікарні, школи, дитячі садки, трубопроводи тощо, що мають висоту в межах 2-5 поверхів і нерівнозначну площу (різну висоту блоків, різні неоднорідності) у конструкції).
Шпилі храмів, вежі, мінарети, лікарні та інші будівлі та споруди часто зазнають поразки блискавкою через те, що мають значні виступи.
Якщо споруди нестандартні, мають башти, куполи і т.п., то головну виступаючу частину (частини) обов'язково слід захищати за допомогою блискавкоприймача, з'єднаного із заземлювачем через струмовідвід, що має мінімальну довжину, і який має проходити біля головної башти. Якщо висота головної виступаючої частини перевищує 40 м, то рекомендується, щоб другий спеціальний струмовідвід проходив гребенем. У разі, коли гребінь увінчаний неметалевим хрестом або статуєю, такі об'єкти необхідно оснастити додатковим блискавкоприймачем.
Щоб замовити монтаж блискавкозахисту будинків, проведення правильного розрахунку блискавкозахисту будівель та споруд із попереднім виїздом фахівця на Ваш об'єкт, телефонуйте:
(050) 448-50-11 / (067) 240-90-21.
Система заземлення та система заземлення електромережі повинні бути з'єднані між собою заземлюючим провідником. Деякі релігійні споруди мають електричні дзвони. Мережа електроживлення повинна бути захищена від перенапруг за допомогою пристроїв захисту від імпульсів перенапруги.
У випадку із сакральними будівлями та спорудами застосовується свій метод розрахунку висоти блискавкоприймачів та безпечної зони. На підставі цього розрахунку підбираються елементи блискавкозахисту. Блискавкозахист будівель та споруд, як правило, коштує вище, ніж захист звичайного приватного будинку. Часто у подібних випадках потрібно забезпечити ще й безпеку певної ділянки навколо будівель та споруд.
У таких випадках нерідко застосовується пасивний блискавкозахист будинків. Наприклад, зона захисту для перекриття простору над газовідвідною або дихальною трубою висотою 2 м, з газами важчими за повітря потрібно встановити окремо блискавкоприймач висотою близько 15 м. За певних умов (безперервність електричного контакту і товщина металу більше 4 мм) можна використовувати будівельні конструкції будівлі в як блискавкоприймачі та струмовідведення. У таких випадках для класичного захисту від блискавки фахівці «Ексімтек Плюс» постачають готові комплекти матеріалів стійких до окислення (AN-KOM) високої якості європейського виробництва з оцинкованої сталі, міді, алюмінію.
Зовнішній блискавкозахист комерційних та промислових споруд
Для будівель висотою понад 60 м додатковим заходом від прямого попадання блискавки - для активного МЗС, передбачається захист у розмірі 20% від загальної висоти горизонтальними поясами або будь-якими іншими блискавками на кожній фасадній стороні. Також необхідно встановити не менше 4-х струмовідводів, об'єднаних між собою кільцевим провідником (у тих місцях, де є така можливість).
Для замовлення встановлення блискавкозахисту будинків на Вашому об'єкті, проведення правильного професійного розрахунку з попереднім виїздом фахівця на місце роботи, телефонуйте:
(050) 448-50-11 / (067) 240-90-21.
Загалом ризик бічних ударів не значний, оскільки у високих конструкціях лише кілька відсотків попадань блискавки припадає на бічну поверхню, плюс до всього параметри цих ударів значно нижчі, ніж параметри ударів, що потрапляють у споруду зверху.
Блискавкозахист будинків: засоби захисту
Основними засобами захисту у разі виступають такі дії:
- Дотримання та створення діелектричної відстані – головним чином між наявними провідниками, що відводять небезпечний струм блискавки та провідниками електромереж будівлі та/або металевими елементами, до яких можна доторкнутися.
- Створення еквіпотенційних з'єднань – тобто з'єднань з вирівнюючими потенціалами пристроїв, заземлюючими пристроями, а також з усіма необхідними струмопровідними частинами, які не будуть під високим потенціалом.
- Також застосовується додатковий захист. Бажано, використовувати в комплексі блискавкоприймачі та блискавковідводи, обмежувачі перенапруг на вході ліній до будівлі.
- Ще один спосіб захисту – екранування всіх провідників, обладнання, пристроїв та приміщень. Для забезпечення надійної та безаварійної роботи електронних пристроїв застосовуються різні екрани (гасіння LEMP), обмежувачі перенапруги, кабельні канали в об'єктах і між діючими об'єктами.
Якщо Вам потрібний блискавкозахист будівель та споруд, звертайтеся сьогодні до фахівців "Ексімтек Плюс":
(050) 448-50-11 / (067) 240-90-21.
В наявності на складі також відмінні комплектуючі для зовнішнього захисту від блискавки будинків. Для прикраси будівлі пропонуємо встановити флюгер. Також є надійний контур заземлення за доступною вартістю.
Фахівці "Ексімтек Плюс" встановлять ефективне громовідведення для Вашого об'єкта (збездрук надійна молниезахист), а при необхідності зроблять кабельний обігрів даху або відкритих площ. Система антизледеніння вже давно стала частиною безпеки будь-якого об'єкта. Працівники "Ексімтек Плюс" обов'язково виконають шеф-монтаж електротехнічного обладнання та необхідні пусконалагоджувальні роботи. Телефонуйте нашим менеджерам сьогодні!