В грозову погоду будь-яка житлова чи промислова споруда може стати мішенню для розряду блискавки. В результаті дії атмосферного явища виходить з ладу електричне устаткування, прилади, часто виникають пожежі. Запобігти руйнівним наслідкам стихії можна встановивши блискавкозахист. Пристрій приймає на себе небезпечний струм і відводить його до заземлювача, а потім через нього в ґрунт.
Заходи з облаштування блискавкозахисту крім зовнішньої системи включають також внутрішню, яка обмежує дію електромагнітного поля блискавки на металеві конструкції будівлі, електромережу.
Конструкція блискавкозахисту
Найпоширеніший тип громовідводу – це пасивна система, вона складається з трьох основних компонентів.
- Блискавкоприймач – елемент, який перехоплює блискавку. У системах зовнішнього захисту використовують декілька видів блискавкоприймачів: стрижньові, тросові або у вигляді металевої сітки.
- Струмовідводи призначені відводити струм до заземлювача. В якості струмовідводів використовують сталеву оцинковану (мідну) смугу чи дріт.
- Заземлювальний пристрій, який є кінцевою ланкою системи. Він розряджає електричний потенціал на землю, струм розтікається в пластах ґрунту.
Конфігурація системи блискавкозахисту для кожного конкретного об'єкту може істотно відрізнятися. На вибір схеми впливають такі чинники:
- показники грозової активності, що властиві для місцезнаходження будівлі;
- архітектурно-конструктивні особливості споруди;
- матеріал несучих стін і покрівлі, тип даху;
- наявність електроустаткування, електронних приладів, обладнання, що знаходяться в будівлі і розміщені на відкритих поверхнях споруди (супутникові антени, кліматичне обладнання та інші пристрої).
Останнім часом споживачі все частіше вибирають сучасні системи блискавкозахисту з активним блискавкоприймачем. Він активізується лише при наближенні грози, коли виникає ризик розряду блискавки. Активний громовідвід виконує роль штучного лідера, випереджаючи формування природного. Його використання значно збільшує площу захисту об'єкта. Такий блискавкозахист абсолютно автономний і не потребує підживлення електрикою, оскільки приймає його з повітряного середовища.
Пропозиції від «Ексімтек Плюс»
Блискавкозахист та його грамотна побудова – це комплекс заходів, які вимагають проведення необхідних вимірювань та розрахунків, використання якісних комплектуючих, виготовлених в заводських умовах.
Для установки громовідводу компанія «Ексімтек Плюс» пропонує готові комплекти та окремі елементи вищого ґатунку українських, німецьких та польських виробників. Клієнт може заказати проект системи блискавкозахисту та її якісний монтаж.